[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

EK_CK

Marcin Wysmułek (bazawiedzy.pl): Jest Pani psychologiem, specjalistą od interwencji kryzysowej i coachem. Lista Pani osiągnięć i sukcesów jest długa. Co skłoniło Panią do zajęcia się taka właśnie specjalizacją?

Elżbieta Kluska: Muszę przyznać, że była to dosyć długa droga, poszukiwania siebie w zawodzie psychologa i swojej specjalizacji/niszy. Zawód psychologa daje bardzo szerokie możliwości ale bez specjalizacji, nie da się osiągnąć sukcesu (nie można być specjalistą od wszystkiego).

Moja przygoda ze specjalizacją związaną z kryzysem, rozpoczęła się od szkolenia specjalizacyjnego z coachingu kryzysowego u Piotra Łabuza, który absolutnie zafascynował mnie tą tematyką i nakreślił ogromną potrzebę jaka istnieje na rynku.

To pociągnęło za sobą decyzję o studiach podyplomowych z Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS w Warszawie, które jeszcze bardziej utwierdziły mnie w podjętym wyborze.

Natomiast, takim ostatecznym momentem, który przyczynił się do stwierdzenia „jestem na dobrym miejscu” była bezpośrednia praca z klientami, w której doświadczyłam jak wiele dobrego można zrobić, gdy przychodzi do Ciebie osoba naprawdę potrzebująca wsparcia i pomocy a Ty, znając się na swojej profesji, jesteś w stanie jej realnie pomóc.

Na ten moment nie ustaję w ciągłym doszkalaniu się ale wszystko koncentruje się już wokół mojej specjalizacji, gdyż chcę w tej dziedzinie stać się ekspertem.

Co to jest interwencja kryzysowa? Co to w ogóle jest kryzys?

Może zacznę od wyjaśnienie, co to jest kryzys. Tłumacząc to pojęcie, lubię posługiwać się metaforą, która zdecydowanie lepiej obrazuje to zjawisko niż definicja.

Cały artykuł dostępny TUTAJ

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj