O Akademii IPTK™

Konsultant Kryzysowy™ - Coach/Mentor Kryzysowy™ - Trener IPTK™

Program szkoleniowy certyfikowany i akredytowany przez
Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego

Model PFA rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)

Czym jest Akademia IPTK™?

Dla kogo konkretnie jest Akademia?

Jak wygląda cykl szkoleniowy w Akademii?

Wymagania wstępne udziału w szkoleniach i certyfikacja w Akademii...

Opinie o Akademii...

Udział w Akademii Coachingu Kryzysowego był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Otrzymałam ogromną dawkę specjalistycznej wiedzy podanej w prostej, zrozumiałej formie. O kryzysach, stresie, emocjach, potędze ludzkiego umysłu. Mnóstwo przykładów, zadań praktycznych, analiz, pomocnych dokumentów. I najważniejsze, stały kontakt z osobami prowadzącymi Akademię. Co jest o tyle istotne, że po wykonaniu zadań, ćwiczeń, testów można było przesłać materiał do opinii. To wszystko sprawiło, że przez cały czas trwania Akademii czułam się zaopiekowana.

Dzięki wiedzy, którą otrzymałam czuję się pewniejsza jako coach, jako osoba, która bierze odpowiedzialność za pracę z drugim człowiekiem. Prywatnie także inaczej patrzę na codzienne sprawy, dylematy i rozterki.

Akademię zdecydowanie polecam wszystkim osobom, które chcą lub pracują z innymi ludźmi. Ta wiedza otwiera szerzej oczy i uszy, na to co niewypowiedziane i nieusłyszane.

Do Akademii Coachingu Kryzysowego trafiłam, poszukując wiedzy i narzędzi, które pozwoliłyby mi lepiej wspierać osoby nadmiernie obciążone stresem lub przeżywające kryzys. „Nie zawiodłam się” to potężne niedomówienie.

Akademia dała mi ogrom teoretycznej wiedzy o mechanizmach powstawania kryzysów i ich dynamice, o funkcjonowaniu osób w kryzysie w zależności od ich osobowości i innych cech indywidualnych oraz o tym, jak powinna przebiegać interwencją kryzysowa, czyli pierwszy etap pracy coacha kryzysowego – ale nie tylko. Dzięki praktycznym narzędziom (formularzom, checklistom, „teczce coacha kryzysowego”), innym materiałom dodatkowym oraz obszernie omawianym studiom przypadków nauczyłam się, jak przejść od wiedzy „książkowej” do autentycznego wspierania żywej, prawdziwej osoby w kryzysie, która trafi do mojego gabinetu.

Gorąco polecam Akademię!

Każdemu coachowi rekomenduję szkolenie z zakresu Coachingu Kryzysowego.

Jest ono wypełnione merytoryczną wiedzą bazującą na wynikach badań naukowych, a także wieloma praktycznymi ćwiczeniami. Znacząco poszerza wiedzę o człowieku w sytuacjach kryzysowych oraz o metodach pracy z nim.

Elżbieta Kluska-Łabuz pasjonuje się tą tematyką również na gruncie naukowym, co dla mnie miało duże znaczenie – dało mi gwarancję dostępu do wiedzy głębszej niż poradnikowa. Ela jest bezpośrednią, przesympatyczną osobą z talentem dydaktycznym, więc trzy dni szkolenia stacjonarnego minęły zaskakująco szybko. Materiały umieszczone na platformie (filmy, pliki) to istna kopalnia wiedzy podanej w ustrukturyzowanej i przejrzystej formie!

„Udzial w Akdemii był dla mnie bardzo cenny. Dowiedzialam się czym jest kryzys, jakie są jego przyczyny, rodzje, typy. Dowiedzialam się jak rozpoznawać kryzys – i po części sama taki kryzys u siebie dostrzegłam, rozpoznałam etapy kryzysu, który przeżywałam i przechodziłam etapy „wychodzenia z kryzysu”. 

Sposób prowadzenia zajęć – treści, prezentacja materiału, język – oceniam jak REWELACYJNY. Bardzo przyjazny, zyczliwy, jednocześnie bardzo bogaty merytorycznie i dający duzo wiedzy.

Udział w zajęciach webinarowych (na platformie i na zywo) był i jest zawsze wielką przyjemnością.  

Polecam Wasze szkolenia wielu znajomym. 

Czy mam niedosyt – tak, ponieważ wiem ile jeszcze nie wiem (albo tak mi sie wydaje) a współpraca z Wami daje dostęp do kolejnych zasobów nowej wiedzy 🙂

Na pewno wróce aby zrobic coaching kryzysowy w biznesie.

Dziękuje Wam – Elu i Piotrze – za wszytsko :)”

„Informację o możliwości odbycia szkoleń w ramach  Akademii Coachingu Kryzysowego  przekazał mi mój mąż.  Jest on żywo zainteresowany tematami rozwoju  osobistego  i  od wielu lat „kibicuje” mi w mojej pracy. Będąc osobą otwartą na nową wiedzę i doświadczenia,  postanowiłam  zapisać się na szkolenia.  

W ramach Akademii Coachingu Kryzysowego dostępne są szkolenia przeprowadzane w  formie webinarów i szkoleń stacjonarnych. Szkolenia w postaci webinarów pozwalają   mi efektywnie wykorzystywać mój czas. Dają możliwość, bez wychodzenia z domu, podnoszenia swoich kwalifikacji i zdobywania nowej wiedzy.  Ze względu na wielość i różnorodność podejmowanych przeze mnie zadań zawodowych, są dla mnie bezcennym sposobem  samokształcenia. 

Szkolenia w ramach Akademii Coachingu Kryzysowego przerosły moje oczekiwania. Ukończyłam coaching kryzysowy oraz coaching kryzysowy w biznesie. Wiedza, którą zdobyłam wzbogaciła mnie jako coacha, o szersze spojrzenie na sytuacje moich klientów i zwróciła  szczególną uwagę na prawidłową diagnozę osób z którymi pracuję. Uświadomiła mi jeszcze bardziej, znaczenie kryzysów w moim życiu. Wzbogaciła mnie o dodatkowe informacje dotyczące sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Tak wypracowane, nowe, podejście do kryzysów dało mi spokojniejsze spojrzenie w przyszłość i zwiększyło zaufanie do siebie.

O wysokiej jakości prowadzonych szkoleń decydują przede wszystkim osoby prowadzące: – Elżbieta Kluska – która ze spokojem, perfekcyjnym, profesjonalnym przygotowaniem i przekazaniem materiałów pomaga dogłębnie zrozumieć przekazywane przez siebie treści. 

–  Piotr Łabuz – który posiada nieocenioną wiedzę fachową w zakresie rozwoju osobowości, oraz umiejętność jej przekazywania. Potrafi zaangażować i zachęcić uczestników do dalszej pracy. 

W pracy Elżbiety Kluski i Piotra Łabuza wysoko cenię sobie umiejętność nauczania osób dorosłych.

Polecam gorąco szkolenia w ramach Akademii Coachingu Kryzysowego zarówno dla osób pracujących zawodowo z innymi ludźmi, jaki dla tych, zainteresowanych własnym rozwojem. Zdobyta tak wiedza poszerza świadomości samego siebie, daje możliwość zrozumieniu tego co się z nami dzieje, możliwość lepszego zrozumienia innych i bardziej efektywnego działaniu w obliczu kryzysów i sytuacji trudnych. 

Elu, Piotrze… dziękuję Wam za obecność w moim życiu, serce które wkładacie w swoja pracę i chęć dzielenia się wiedzą z innymi.”

Akademia Coachingu Kryzysowego dała mi dużo nowej wiedzy, a także w pewnym stopniu świeże spojrzenie na coaching tradycyjny, który znam i praktykuję w duchu ICF – jednak było to spojrzenie coachów, których dopiero co poznawałam, a w końcu każdy człowiek to inna perspektywa.

Bardzo doceniam zaangażowanie i  autentyczność prowadzących, a także ich zapał i odmienny styl przekazywania informacji.

Ten „ludzki” element sprawił, że lepiej mi się słuchało nagrań i lepiej zapamiętywałam wiedzę. Doceniam również szybkie reagowanie na moje prośby czy uwagi.

Czy mam jakiś niedosyt? Chętnie bym czytała od czasu do czasu artykuły czy materiały poszerzające moją wiedzę z obszaru kryzysu wybrane czy przygotowane przez autorów Akademii.

Udział w Akademii poszerzył moją wiedzę o kryzysie. Bardzo bogata ilość materiałów pozwalała na skuteczny e-learning, a niezwykle uporządkowana baza treści i materiałów pozwoliła mi skorzystać ze ścieżki kształcenia, co bywa trudne, gdy uczymy się sami poza systemem kursów czy studiów. Na szczególną pochwałę zasługuje trójelementowa konstrukcja egzaminu końcowego. Przechodząc przez egzamin, zwłaszcza przez case study, nabyłam dodatkowej wiedzy i umiejętności, zatem egzamin nie był jedynie „suchym sprawdzianem”. 

Akademia mogłaby stać się w przyszłości studiami podyplomowymi. Chciałabym, byście stworzyli Państwo dodatkowy program superwizyjny dla absolwentów rozbudowany o studia przypadku i konstruowanie konkretnych planów działań. 

Liczę na możliwość nabywania kolejnych kompetencji w zakresie coachingu kryzysowego.

Źródła nauki i praktyki dobieram z dużą starannością, dlatego zanim zdecydowałam się na udział w Akademii Coachingu Kryzysowego, gruntownie to przemyślałam i sprawdziłam. Była to bardzo dobra decyzja. Po ukończeniu Akademii mogę ocenić, że kontakt i komunikacja, organizacja, jakość merytoryczna materiałów, poziom kilkuetapowego egzaminu, są na najwyższym poziomie. Akademia jest przygotowana profesjonalnie, z zachowaniem narzędzi ułatwiających słuchaczom przyswajanie bogatej wiedzy. Prowadzący to kompetentni, serdeczni praktycy.

Udział dał mi ogromną satysfakcję, wiedzę, doświadczenie i możliwość zdobycia wyjątkowych kwalifikacji.

Warto włączyć do swojego zawodowego doświadczenia markę ACK. Serdecznie polecam

Eksperci i twórcy IPTK oraz metody Mentoring Kryzysowy™ w Polsce

Moją pasją jest psychologia (przede wszystkim w jej praktycznym wymiarze). Pasję tę – w szczególności – w pracy z ludźmi jako coach, szkoleniowiec oraz jako interwent kryzysowy  Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracy jako interwent kryzysowy (praktyka prywatna) z oraz mentor kryzysowy.

Jestem absolwentem SWPS, gdzie w ramach studiów na wydziale psychologii ukończyłem m.in. specjalizację interwencja kryzysowa (w tym zakresie ukończyłem także studia podyplomowe). 

Sfera moich naukowych zainteresowań to przede wszystkim przełom połowy życia, psychologia szczęścia oraz psychologia inwestowania.

Jestem współtwórcą Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu™ oraz modelu Coaching i Mentoring Kryzysowy™, który powstał w oparciu o połączenie coachingu klasycznego z elementami interwencji kryzysowej.

Jako coach (ponad 1000 godzin praktyki), łączę wiedzę i doświadczenie psychologa i interwenta kryzysowego z ponad 20 letnią praktyką w prowadzeniu biznesu.

Ukończyłem kurs Coachwise Equiped w Coaching Center w Warszawie.

Od ponad 20 lat prowadzę szkolenia w zakresie:

– głębokiej zmiany osobistej,
– psychologii sukcesu i psychologii szczęścia
– psychologii inwestownaia / tradingu

Jako wykładowca, przez wiele lat prowadziłem zajęcia na studiach podyplomowych „Interwencja kryzysowa” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. 

Obecnie zajmuję się przede wszystkim pracą nad modelem zrównoważonego i szczęśliwego życia Well-Life™, marketingiem społecznościowym oraz aktywnością na rynkach finansowych.