PODCAST - ODCINEK 9

Za zamkniętymi drzwiami: rozmowa o kryzysach macierzyństwa
z dr Agnieszką Stążką-Gawrysiak

O gościu podcastu:

Dr Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coachka, coachka kryzysowa, mentorka, certyfikowana Trenerka Pozytywnej Psychologii Kryzysu, facylitatorka podejścia Self-Reg. Pracuje z mamami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać spokój i stworzyć piękną codzienność, a dzięki temu – wyposażyć dzieci w szczęśliwe dzieciństwo. Autorka bloga DyleMatki.pl i czterech książek o samoregulacji dla dzieci i dorosłych „Self-Regulation”. Prywatnie – żona i mama trzech synów w wieku 12, 9 i 6 lat.

dr Agnieszka Stążka-Gawrysiak w sieci:

Jeżeli jesteś mamą i mierzysz się z trudnościami związanymi z macierzyństwem to 9 odcinek podcastu „Pozytywnie o Kryzysie. Od Kryzysu do Głębi” może być dla Ciebie bardzo wartościowy. Zapraszam Cię w nim na spotkanie z dr Agnieszką Stążką-Gawrysiak, z którą rozmawiam na temat tego z jakimi kryzysami i problemami mierzą się współczesne mamy, z czym wiąże się kryzys macierzyństwa i jak sobie z tym doświadczeniem lepie radzić. Rozmowa ta jest tym bardziej wartościowa, że Agnieszka dzieli się swoimi własnymi doświadczeniami wynikającymi z byciem mama trójki synów.

 

Poruszane w trakcie rozmowy tematy, to:

 

·       Z jakimi problemami/kryzysami najczęściej mierzą się współczesne matki?

·       Dlaczego dzisiejsze świadome matki są bardziej narażone na kryzys, niż ich matki na podobnym etapie?

·       Dlaczego rodzicielstwo bliskości może okazać się bardzo trudne dla dzisiejszych matek i w czym przejawia się rodzicielstwo bliskości? 

·       O co warto zadbać, będąc matką małego dziecka, aby zachować zdrowie psychofizyczne?

·       Jaki potencjał rozwojowy niesie w sobie świadome macierzyństwo?