[Podcast] Płakać, działać czy uciekać – po jakie strategie warto sięgać by radzić sobie z kryzysem?

1
5460

W sytuacjach stresowych/kryzysowych, kiedy czujemy, że stoimy na krawędzi, w każdym z nas automatycznie uruchamia się potrzeba ratowania siebie – w psychologii nazywamy, to ogólnie strategią radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych – sięgamy po nią by poradzić sobie z trudną sytuacją a przede wszystkim, by usunąć dyskomfort związany z odczuwanym bólem emocjonalnym.

Nie ma kryzysu bez towarzyszących mu trudnych, silnych i nieprzyjemnych emocji. Każdy kto w kryzysie był, wie jak to jest. Emocje bywają nie do zniesienia i nie do wytrzymania.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jaki masz dominujący styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych, kryzysowych? Po co sięgasz, by poradzić sobie z napięciem emocjonalnym i dyskomfortem, który towarzyszy kryzysowi? Na ile to, co wybierasz może być przydatne a na ile sabotujące wychodzenie z kryzysu?

W tym odcinku podcastu dowiesz się:

  • Co to są strategie radzenia sobie z kryzysem i jakie jest ich podstawowe zadanie?
  • Jakie trzy główne strategie radzenia sobie z kryzysem mamy w swoim wewnętrznym repertuarze i na czym polega ich działanie?
  • Jakie są korzyści a jakie ryzyka sięgania po poszczególne strategie radzenia sobie?
  • Czy ucieczkowe strategie radzenia sobie z kryzysem mają coś wartościowego do zaproponowania?
  • Czy istnieje układ idealny – po jakie strategie sięgać by optymalnie radzić sobie w kryzysie?
 

1 KOMENTARZ

  1. Serdecznie dziękuję za ten podcast. Bardzo pouczający, jasno przekazany, rozjaśniający moje strategie dzialania i baaardzo wspierający.
    Jestem baardzo wdzięczna za podzielenie się że mną tymi informacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj