[Podcast] ‘Żyj swoje życie’ i stresuj się TYLKO tym, co dla Ciebie ważne… (odcinek 13)

0
3358

Czy zdarzało Ci się mieć fantazje o tym, jak by to było, gdyby cały stres którego doświadczasz zniknął jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki? Jakby cudownie i błogo było niczym się nie stresorwać…mamy takie przekonanie, że wtedy nasz dobrostan znacznie by się zwiększył. 

Badania nad dobrostanem pokazują jednak, że wcale nie koniecznie, okazuje się że szczęśliwe życie nie jest życiem bezstresowym a brak stresu w życiu nie gwarantuje szczęścia! Są to dwie strony tego samego medalu.

Potrzebujemy pewnego poziomu stresu w naszym życiu by optymalnie funkcjonować i dobrze się czuć emocjonalnie a stres może nasz dobrostan nawet zwiększyć – pod warunkiem – że źródła życiowego stresu pokrywają się z najważniejszymi źródłami sensu życia. Istotne nie jest zatem to, by stresu w ogóle w życiu nie było, ale by ten stres był sensowny i wynikał z tego że ‘żyjesz swoje życie’ a nie cudze.

Zatem, jeśli ty aktualnie doświadczasz nadmiernego czy chronicznego stresu w swoim życiu, warto zobaczyć, gdzie te stresory powstają, gdzie jest ich źródło, co to są za stresory? Które z nich nadają Twojemu życiu sens – a które odbierają twojemu życiu sens, osłabiają ciebie i zdecydowanie warto byłoby je wyeliminować z twojego życia? I do takiej analizy zapraszam w tym odcinku.

Aby pogłębić temat, zachęcam do udziału w bezpłatnym mini kursie: „Jak dbając o 4 obszary wyjść ze spirali przemęczenia i chronicznego stresu oraz nie dać się tam wciągnąć nigdy więcej

Przedstawiam w nim holistyczne podejście do radzenia sobie ze stresem chronicznym. Przechodzimy przez 6 spotkań, w formie krótkich video które otrzymujesz na swojego maila przez kolejne 6 dni. W każdym ze spotkań, omawiamy inny aspekt tego, co jest niezbędne, aby wydostać się ze spirali przemęczenia i chronicznego stresu a następnie co zrobić nie dać się w to wciągać nigdy więcej.

Aby wziąć udział w bezpłatnym mini kursie, wejdź na stronę: www.stres4s.pl/minikurs

Pozostaw tam swojego maila – w ten sposób będziemy mogli przesłać Ci do niego bezpłatny dostęp. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj