[Podcast] ‘Żyj swoje życie’ i stresuj się TYLKO tym, co dla Ciebie ważne… (odcinek 13)

0
3926

Czy zdarza­ło Ci się mieć fan­taz­je o tym, jak by to było, gdy­by cały stres którego doświad­cza­sz zniknął jak za mach­nię­ciem czar­o­dziejskiej różdż­ki? Jak­by cud­own­ie i bło­go było niczym się nie stresorwać…mamy takie przeko­nanie, że wtedy nasz dobrostan znacznie by się zwiększył. 

Bada­nia nad dobrostanem pokazu­ją jed­nak, że wcale nie koniecznie, okazu­je się że szczęśli­we życie nie jest życiem bezstre­sowym a brak stre­su w życiu nie gwaran­tu­je szczęś­cia! Są to dwie strony tego samego medalu.

Potrze­bu­je­my pewnego poziomu stre­su w naszym życiu by opty­mal­nie funkcjonować i dobrze się czuć emocjon­al­nie a stres może nasz dobrostan nawet zwięk­szyć — pod warunk­iem — że źródła życiowego stre­su pokry­wa­ją się z najważniejszy­mi źródła­mi sen­su życia. Istotne nie jest zatem to, by stre­su w ogóle w życiu nie było, ale by ten stres był sen­sowny i wynikał z tego że ‘żyjesz swo­je życie’ a nie cudze.

Zatem, jeśli ty aktu­al­nie doświad­cza­sz nad­miernego czy chron­icznego stre­su w swoim życiu, warto zobaczyć, gdzie te stre­so­ry pow­sta­ją, gdzie jest ich źródło, co to są za stre­so­ry? Które z nich nada­ją Two­je­mu życiu sens – a które odbier­a­ją two­je­mu życiu sens, osłabi­a­ją ciebie i zde­cy­dowanie warto było­by je wye­lim­i­nować z two­jego życia? I do takiej anal­izy zapraszam w tym odcinku.

Aby pogłębić tem­at, zachę­cam do udzi­ału w bezpłat­nym mini kur­sie: „Jak dba­jąc o 4 obszary wyjść ze spi­rali przemęczenia i chron­icznego stre­su oraz nie dać się tam wciągnąć nigdy więcej

Przed­staw­iam w nim holisty­czne pode­jś­cie do radzenia sobie ze stre­sem chron­icznym. Prze­chodz­imy przez 6 spotkań, w formie krót­kich video które otrzy­mu­jesz na swo­jego maila przez kole­jne 6 dni. W każdym ze spotkań, omaw­iamy inny aspekt tego, co jest niezbędne, aby wydostać się ze spi­rali przemęczenia i chron­icznego stre­su a następ­nie co zro­bić nie dać się w to wcią­gać nigdy więcej.

Aby wziąć udzi­ał w bezpłat­nym mini kur­sie, wejdź na stronę: www.stres4s.pl/minikurs

Pozostaw tam swo­jego maila – w ten sposób będziemy mogli przesłać Ci do niego bezpłat­ny dostęp. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj